Terug naar Berichten

VOORBESCHOUWING | Trappers wil eerste team zijn dat Saale Bulls in eigen huis verslaat

Vanmiddag speelt Tilburg Trappers in Halle tegen Saale Bulls. De Tilburgse ploeg is momenteel vol zelfvertrouwen, maar Saale Bulls is dit seizoen nog altijd ongeslagen in eigen huis. Beide teams noemen elkaar een taaie tegenstander en dus zal alles op alles gezet worden om de winst te behalen.

“Kom zondag naar onze ijskoepel en laat deze beven! Dit is onze vesting, hier zijn wij ongeslagen! Het wordt een zware klus, maar wij zullen de strijd aangaan en alles in de waagschaal stellen om te winnen!” Dit staat op de site van Saale Bulls Halle te lezen over de wedstrijd van vanmiddag. Vandaag vieren ze het één-jarig bestaan van de ‘nieuwe’ Sparkassen-Eisdom in Halle. Eind oktober 2025 heropende de vernieuwde ijsbaan na een grondige modernisering en uitbreiding. En dat wil Halle vieren! Het liefste met een overwinning op Tabellenführer Tilburg Trappers.

TAAIE TEGENSTANDER

Dit seizoen is Saale Bulls dus ongeslagen in eigen hal. De ploeg staat op de zesde plaats in het klassement, maar liet nauwelijks steken vallen op het eigen ijs. “Dit wordt zeker een taaie tegenstander. Op papier zijn ze erg goed,” zei Reno de Hondt afgelopen vrijdagavond. Daarentegen is de Tilburgse captain overtuigt van de kwaliteiten van zijn eigen team.

“In de breedte zijn we dit seizoen heel sterk. We hebben drie lijnen die een overhand kunnen hebben op iedere andere lijn van het andere team, waardoor we in de diepte heel sterk zijn.” Als belangrijke factor in dit samenspel noemt De Hondt ook het elkaar de puck gunnen. “We misgunnen elkaar niets. Wij zijn geen kaartenhuis, maar een stenen huis dat niet zomaar in elkaar valt!”

NIET ONOVERWINNELIJK

Met dat stenen huis betreedt Trappers vanmiddag de ‘vesting’ van Saale Bulls. “We weten wat ons te wachten staat,” aldus de ploeg uit Halle. “Het wordt een zware klus, maar Tilburg is niet onoverwinnelijk!” Dat is natuurlijk ook om te draaien: Saale Bulls is in eigen huis óók niet onoverwinnelijk.

Waar Trappers vrijdag het ijs aanveegde met TecArt Black Dragons, verloor Halle in een zinderende wedstrijd tegen Icefighters Leipzig. In het Kohlrabizirkus bleef het lang spannend en stond het na 36 minuten 2-3, in het voordeel van De Stieren. Maar slordigheden en individuele fouten leverden in korte tijd alsnog twee tegengoals op en daar kon Halle niet meer van herstellen. Ze verloren uiteindelijk met 5-3 in Leipzig.

IJSKOUD EN EFFECTIEF

De vorige wedstrijd tussen de twee ploegen was op 2 oktober in Tilburg. Volgens de Duitse tegenstander won Trappers toen “ijskoud en effectief” van de Bulls. Het werd 7-2. “Als je overal ook een keer uit tegen hebt gespeeld, ga je pas goed zien wie de goede tegenstanders zijn,” zei Danny Stempher vrijdag tegen Omroep Tilburg.

En dat gaat Trappers vanmiddag dus ondervinden; kunnen zij de vesting bestormen en Halle voor het eerst dit seizoen in eigen huis verslaan? Kan Saale Bulls weerstand bieden tegen het stenen huis van de Tilburgers? Dat zal allemaal blijken, vanmiddag om 16:00 uur, als de wedstrijd in Halle begint. Leuk feitje: om het één-jarig bestaan van de nieuwe ijskoepel te vieren, is er na de wedstrijd een ijs-disco. Wellicht kan Trappers een moonwalkje mee schaatsen op het ijs van Halle, voor ze weer naar huis gaan.

De wedstrijd begint vanmiddag om 16:00 uur en is live te zien op SpradeTV.