TRAPPERS VERLIEST VERDERE VORM IN DUISBURG
Na de oorwassing afgelopen zondag in Wedemark door Hannover Scorpions stond eerherstel in Duisburg op het menu. Wederom stond er een uitwedstrijd in een serie van meerdere uitwedstrijden te wachten. Gezien de ranglijst was Füchse de te kloppen ploeg, echter zijn de eerdere drie ontmoetingen dit seizoen tussen Trappers en Füchse in het voordeel van de Duitse club beslist. Dinsdagavond eindigde de wedstrijd in 6-3. Trappers verloor opnieuw, voor de tweede wedstrijd op rij.
DEL-VEDETTE
De eerste periode begon gelijkwaardig maar uiteindelijk wist de thuisploeg de overhand te nemen. Dit resulteerde in kwalitatievere spelopvatting wat ook leidde tot de openingstreffer aan de kant van de gastheren. Diep in de eerste periode ontkwam de sterk keepende Cedrick Andree er niet aan om een tegentreffer te incasseren. Na diverse prachtige reddingen prikte de in-Duisburg-geboren DEL-vedette Martin Schymainski de 1-0 binnen. Gezien de verhoudingen van ‘shots-on-goal’, een terechte tussenstand na één periode spelen.
POWERPLAY
In de tweede periode bleef Füchse Duisburg de bovenliggende partij. De powerplays waren sleutelmomenten in de tweede periode. Al na vier minuten in de tweede periode scoorde oud Trappers speler Nardo Nagtzaam de 2-0. Dit deed hij met een goed geplaatst schot in de linkerhoek. Pas na een halve wedstrijd scoorde Phill Marinaccio de aansluitingstreffer. Naast de assist van Danny Stempher had ook belabberd defensief werk van Füchse Duisburg een aandeel in het shorthanded 2-1 doelpunt. Marinaccio werd geen strobreed in de weg gelegd.
Nog geen twee minuten na de 2-1 vloog alweer voor de derde keer de ronde rubberen schijf in het net achter goalie Andree. Het derde doelpunt werd gescoord door de Letse import Sandis Zolmanis.
De twee ‘man-meer-situaties’ in de slotfase van het middenstuk gaf Trappers niet het duwtje in de rug om opnieuw de aansluitingstreffer te maken. Na 40 minuten stond het 3-1 in het voordeel van de gastheren uit Duisburg.
ROLLERCOASTER
Trappers begon het slotstuk met een powerplay. De kleine minuut powerplay dat een erfenis was uit de tweede periode leverde louter kansen op die niet verzilverd konden worden. Diverse straffen bemoeilijkte de equipe van Danny Albrecht om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Trappers weerde zich kranig en ging af en toe zelfs op zoek naar een shorthanded goal. De Tilburgers bleven proberen en dat betaalde zich dan uit in de 52e minuut. Marvin Timmer bracht Trappers terug in de wedstrijd door de puck door een klein gaatje achter goalie Leon Willerscheid te schieten. Timmer kreeg met de 3-2 de 1000 thuissupporters stil en bracht ook het vuur terug in de ploeg.
In de slotfase kreeg Tilburg Trappers vleugels door de 3-2 van Timmer en ging op zoek naar de gelijkmaker. De gelijkmaker hing in de lucht totdat Michael Fomin met een breakaway de 4-2 binnenschoot. De wedstrijd leek gespeeld, echter kreeg Mike Dalhuisen de puck achter goalie Willerscheid waardoor opeens 4-3 op het scoreboard prijkte. Op dat moment had coach Albrecht, Andree al naar de kant gehaald. Een goede ingreep van de coach. Opnieuw een empty net aan de Tilburgse zijde eindigde in 5-3 toen de puck onverhoopt bij Michael Fomin belandde en die met een langeafstandsschot de puck in de lege goal kon schieten. De wanhoopspoging na de 5-3, opnieuw Andree naar de kant te halen eindigde in de 6-3. Ook hier zorgde slordigheid ervoor dat de puck bij de tegenstander eindigde die deze slordigheid genadeloos afstrafte. De 6-3 wat uiteindelijk de eindstand werd, werd gescoord door de Canadees Philipe Sanche.
CAPTAINS CONCLUSIE
Na afloop was captain Hermens duidelijk in zijn oordeel: ‘We zitten op dit moment in een moeilijke fase, we hebben te veel moeite met zestig minuten aan elkaar knopen als team. We kunnen de verantwoordelijkheid ook alleen maar dáár leggen, want we doen het simpelweg als team niet goed genoeg.
Vandaag laten we vooral in de laatste periode een ander gezicht zien, maar toen kwam de vorm helaas te laat terug. Tegen Scorpions hadden we ook goede momenten, alleen was dat eveneens niet consistent. Straks in de tussenronde zetten we de achtervolging in. Daarvoor hebben we vooral minder wisselvalligheid nodig en méér vastigheid. Daar gaan we naar op zoek. Zodra dat weer klopt, maken we een goede kans.’
KRAKER
Aankomende vrijdag staat opnieuw een absolute kraker op het programma. Tilburg Trappers mag richting Hannover afreizen om daar de Indians op afstand te houden. Een zeer belangrijke wedstrijd in het vooruitzicht voor Danny Albrecht en zijn mannen.
Door Arthur Ottenhof - Foto Dirk Unverferth